Strona główna Nowiny Suchy Las 2012 - Mistrzowski i bez deszczu

rezerwacja miejsc noclegowych i na imprezę towarzyszącą tutaj

WYNIKI MEGA  ŁOPUCHOWO 2013

KLSYFIKACJA GENERALNA INDYWIDUALNA 2013

KLASYFIKACJA GENERALNA DRUŻYNOWA 2013

ZGŁOSZENIA:

III Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonach MTB Suchy Las 2012 przeszły do historii. Było słonecznie i wyjątkowo beż deszczu w trakcie dekoracji. BYła też strefa Kibica jednak nie dane nam było śledzić rywalizację na trasie olimpijskie w Londynie ponieważ w czasie gdy Nasi zawodnicy , Marek Konwa i Piotr Brzózka walczyli o sukces w Lodynie nasza kochana telewizja pozwoliła nam kibicować  Rosjanom lub Brazylijczykom  w walce o złoty medal w siatkówce... My natomiast mogliśmy na żywo obserwować rywalizację o Mistrzowskie Tytuły w Maratonach Rowerowych MTB2012. Ajak było ? Sebastian Swat w M-2 wygrywając dystan Mega  Open do samej mety musiał walczyć z Radkiem Lonką .Wygrał a podium w tej kategorii wiekowej uzupełnił  jego brat, Sylwester który do końca rywalizował z Wojtkiem Wiktorem. Jak zacięta była rywalizacja na dystansie MEGA  najlepiej świadczy fakt że po pokonaniu69 kmpomiędzy pierwszym a 11 zawodnikie było zaledwie 40 sekund różnicy. Prawdą jest że trasa nie była bardzo ,,górzysta" ale do prostych nie należała.

Tak wyglądała czołówka naszych zawodów.  A jak było na początku? Na starcie stanęło łącznie 438 zawodników i zawodniczek na obu dystanasach , większość w sile 292 uczestników wybrała dystan Mini. Najszybciej krótszy dystans pokonał Roma Grzemski w czasie 1:09:40 co daje średnią ponad31 km/h. Biorąc pod uwagę że trasa w stosunu do ubiegłorocznej miała mniej odcinków asfaltowych a tereny na Poligonie Wojskowym po którym jechali nasi maratończycy po ostatnich opadach nie należały do superprzejezdnych należy uznać za bardzo dobry. Inna sprawa że wygrał zawodnik z kategorii M-4. Gratulować dyspozycji !

Więcej wyników należy szukać w odpowiednich zakładkach.

I czas szykować rowery ponieważ już za tydzień Maraton w Wałczu więcej informacji nastronie poświęconej maratonom .